klima-periyodik-bakimKlima Periyodik Bakım

Firmamız Hitachi ve diğer tüm marka klimalarınıza  anlaşmalı periyodik bakım hizmetini uzman ekipleriyle sunmaktadır. Müşteri memnuniyeti odaklı, kaliteden ödün vermeden  özveri ile çalışan personelimiz tüm klima gruplarında bakımdan arızaya her konuda yanınızda yer almaktadır. Bize ulaşmak için telefon numaramızı arayabilirsiniz: 0212 255 77 07

Klima Periyodik Bakım Neden Önemlidir

Klimalar iç ortamdaki havayı filtreden geçirerek içerisine aldıktan sonra evaporatör kısmında soğutarak veya ısıtarak iç ortama geri göndermektedir. Bu işlem sırasında iç ortam havasındaki organik ve inorganik tozları klimanın içersine alınmaktadır. Göreceli olarak büyük boyutlu olanları filtrede takılmakta ancak çok daha ince olan tozlar evaporatör ve fan kısımlarına tutunarak birikmektedir. Bu zararlı birikim bulunduğu ortamda bakteri oluşumuna neden olabilirmekte ve amanla tutunamayarak iç ortama geri salınabilmektedir. Buda tabii olarak insan sağlığını tehlikeye atmaktadır.

Özellikle astım ve koah gibi akciğer rahatsızlıkları olan ve kronik faranjit gibi boğaz rahatsızlıklarına sahip olan kişilerde bu zarar daha çok hissedilmekte ve rahatsızlığın artmasına neden olmaktadır.

Klima kullanıcıları filtreleri temizleyerek bu sorunun önüne geçebileceğini de düşünse asıl tehlikeli olan evaporatör ve fanlarda biriken tozlardır. Klimalar bakımları detaylı şekilde iç ve dış üniteleri kapsayacak şekilde gerekli ilaçlarla temizlendiğinde bu sağlık sorunu ortadan kaldırılarak kullancılara hijyenik bir ortam oluşturulabilir.

1984’den yılından bu güne  kendisini yenileyeren bir süreklilik ile  firmamız müşterilerine daha iyi hizmet vermenin arayışı içindedir. Bu amaçlarla tüm personeline gerekli eğitimleri vermekte ve her geçen gün sektöre katma değer sağlamaktadır. Profesyonel iş anlayışı ile klima periyodik bakımı, klima servisi ve satış hizmetleri sunmakta, uluslararası kalitede hizmet vermekteyiz.

Klima Bakımı Ne Zaman Yapılmalı?

Klima bakımları belirli periyodlarla yapılması bahsettiğimiz gibi sağlıklı ve hijyenik bir iklimlendirme için gereklidir. Periyodların seçimi ise ortamın kullanım şekline göre değişmelidir.

Hastanelerde, ameliyathanelerde ve diğer sağlık kuruluşlarında enfeksiyon riskinden dolayı aylık periyodlarla,

Fabrika ve atölye ve tekstil gibi diğer tozlu imalathanelerde aylık periyodlarla,

Toz çıkışı çok az olan imalathanelerde 3 aylık periyodlarla,

Restouran mutfaklarında, catering imalathanelerinde (yağ buharından dolayı) aylık periyodlarla,

Cafe, Lokanta ve restauran salonlarında 6 aylık periyodlarla,

Camilerde 6 aylık periyodlarla,

Tekstil ürünleri satan mağazalarda 3 aylık periyodlarla,

Ofis, market ve diğer mağazalarda 6 aylık periyodlarla,

Oto showroom gibi satış alanlarında 6 aylık periyodlarla,

Ev, villa ve diğer binalarda 6 aylık periyodlarla bakım yapılması tavsiye edilmektedir.