klima-bakimiHitachi Klima Bakımı

Yetkili servis güvencesi ile Hitachi klima bakımı yaptırmak isterseniz bize ulaşmanız yeterli. Hitachi İstanbul yetkili servisi olan firmamız profesyonel kadrosu ile detaylı klima bakımlarınızı yapıyor ve klimayı satın aldığınız gibi tertemiz teslim ediyor. Bir telefon kadar size yakınız. Bize ulaşmak için 0212 255 77 07 telefonumuzu arayabilir, servis çağırarak detaylı klima bakımlarınızı yaptırtabilirsiniz.

Klima Bakımı Neden Gereklidir?

Klimaların iç ünitesi, ortamındaki havayı alarak filtreden geçirdikten sonra evaparatör  kısmınandan geçirerek soğutur ve tekrar iç ortama iletir. Bu işlem sırasında ortam havasındaki organik ve inorganik tozların bir kısmı filtrede takılırken, filtre edilemeyecek kadar ince olanları ise kondanser, fan blowerine yapışmaktadır. Zamanla bakteri üremesine sebep olabilir ve bir süre sonra daha fazla tutunamayarak iç ortama bu zararlıları geri püskürtmeye başlar. Bu durum artık iç ortamınızdaki havanın sağlıksız olacağı ve hijyenin bozulacağı anlamına gelmektedir.

Sağlıklı insanlar bu zararı hemen hissetmeyecek ancak özellikle hava ile direk teması olan akciğerlerimiz ve boğazlarımız için zararlı olacaktır.

Astım ve koah gibi akciğer rahatsızlıkları olanlar, kronik faranjit rahatsızlığı olanlar ortam havasının kirlenmesinden daha fazla etkilenecek ve rahatsızlıklarının ilerleme ihitmaliyle karşı karşıya kalacaklardır.

Klimanızın ortam havasını sağlıklı bir şekilde soğutup ısıtabilmesi için mutlaka düzenli aralıklarla detaylı bakım yapılması gerekmektedir. Özellikle mevsim geçişlerinde bakım yapılması önem arz etmektedir. Bakım sırasında kullanılan ilaçlar hızla biriken toz ve baktarilere sirayet ederek tutunduğu noktalardan sökülmesini sağlar.

Klima dış ünite bakımı servis hizmetine dahil olarak tamamlanmaktadır. Dış ünitelerde ortamdaki ısı dışarı transfer edilirken filtre kullanılmaz ve ısıyı transfer eden nokta olan kondenser bölümü direkt olarak toza maruz kalmaktadır. Kondenserin üzerinde biriken aşırı toz yalıtkan etki gösterek ısı transferinin önüne geçmekte ve klimanıza zarar vermektedir. Gerekli bakım ve temizlikle birlikte kondenserdeki toz oluşumuda bertaraf edilerek Hitachi klima bakımı tamamlanır

Klima Bakımında Uzman Servis

Firmamız klima bakımlarının insan sağlığı üzerinde ne derece etkileri olduğunun bilincinde olarak Hitachi klima bakımı ve diğer markaların bakımları konusunda çözüm üretmektedir. Arist Klima hizmet talep eden müşterilerine uzman personeliyle hizmet vermektedir. Bakım sırasında kullandığımız ilaçlar en kaliteli bileşiklerden oluşmakta olup avrupa standartlarındadır. Sizde profesyonel klima bakımı yaptırmak isterseniz 0212 255 77 07 telefonumuzu arayarak hizmet talep edebilirsiniz.