SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?

Bizimle iritabata geçerek satın almak istediğiniz model hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İLETİŞİM

HİTACHİ HAKKINDA

1910 yılında Japonya’daki bir bakır madeninin elektrik tamir atölyesi açılışı Hitachi’nin ortaya çıktığı gündür. Bugün ise dünyanın en büyük endüstriyel şirketlerinden biri olarak Hitachi’nin inanılmaz şekilde büyüdüğü aşikârdır. Hitachi geçen 100 yılda bugün parçası olduğumuz toplumun sofistik gelişimine katkıda bulunan gelişmiş teknoloji çözümlerinin geliştiricisi olmuştur. Bu yolda Hitachi sektöründe liderliğe devam ettirmek için yatırım ve araştırmalarını yapmaya devam ediyor.Hitachi dünya çapında yüksek kaliteli, verimli ve güvenilir iklimlendirme çözümleri sağlamasıyla gurur duymaktadır. Araştırma ve geliştirmeye büyük yatırımlar yapan Hitachi, her zaman endüstrinin önemli ayaklarından biri olmuştur. Barcelona’daki özel amaçla açılan HAPE Fabrikasıyla, üretim ve ulaştırma prosedürleri daha akıcı hale gelmiştir

Kalite Güvencesi

Bekleneceği gibi Hitachi gibi bir organizasyonda, ürünlerin kalite ve verimliliği gerekli ve büyük önem arz etmektedir. Fabrikalarda ileri düzeyde üretim ve test için büyük miktarlarda yatırım yapılmış olup, Hitachi ayrıca bir chiller performans test tesisi kurup devreye almıştır. Bu tesis bilgisayar destekli ölçüm, kayıt ve raporlama yapan yük oluşturucaları içermektedir.

Araştırma ve Geliştirme

Hitachi Japonca’da güneşin doğuşu anlamına gelmektedir. Sürekli araştırma ve geliştirme faaliyetleriyle, geliştirdiği yeni teknolojilerle, fikirlerle ve buluşlarıyla bu yükselişi temsil eder. Tüm dünyadaki satışlarının %6’sını araştırma ve geliştirme faaliyetlerine yatırmaktadır. Bu büyük yatırımlar Hitachi’ye dünyada öncü olacak, asimetrik scroll ve yarı hermetik vidalı kompresörler gibi teknolojilerin sahibi olmasını sağlamıştır. Bu Hitachi’nin benzersiz iklimlendirme sistemlerinin devrim niteliğinde gelişmesini sağlamıştır..

Çevre Politikası

Uygulayıcılar ve kullanıcıların Hitachi ürünlerini değerlendirirken göz önüne alacakları parametreler sadece performans ve fiyat avantajı değildir. Üretimin ilk aşamasından itibaren ekolojik düşünce tarzı öne çıkmıştır. R410a ve R407c gibi çevre dostu soğutucu akışkanların kullanımı her zaman öncelikli olmuştur.

1910 Hitachi Elektronik tamirhanesi olarak kuruldu

1910 yılında Namihei Odaira (小平浪平) tarafından Elektronik tamirhanesi olarak kuruldu. Kendini hızla geliştiren ve üretici bir şirket halini alan Hitachi aynı yıl içerisinde Elektrik Motorları seri halinde üretmeye başladı. Sonraki yıllarda farklı ürünler de üretime eklendi. Endüstri tesisi, ev araç gereçleri ve komünikasyon sistemlerine, sonradan medya cihazlarını ve de yazılımı da ekledi.

1959  Hitachi America Ltd. kuruldu

Hitachi distribütörler aracılığıyla giriş yaptıgı Amerikan pazarında kendi şirketini kurarak ticari kapasitesini geliştirdi.

1980  Hitachi Avrupa

Daha önce distribütörler aracılığıyla yönettiği pazara kendi şirketiyle giriş yaptı.

2005 Dünyanın En Büyük 38. Şirketi Oldu

Hitachi Ltd. Corporation şu anda dünyanın en büyük 50 şirketi sıralamasında yer almaktadır (Sıra 38, Tarih 24 Temmuz 2006).

2016 Mart Ayı Şirket Sermaye, Satış ve Çalışan Sayısı

Sermaye                :   458,790 Milyon Yen (Mart 2016)

Satış Cirosu           : 1,859,605 Milyon Yen (1 Yıllık Periyod)

Konsulde Gelirler    : 10,034,305 Milyon Yen (1 Yıllık Periyod)

Çalışan Sayısı        : 335,244 (Mart 2016)