Duvar Tipi Split Klimalar

Hitachi Duvar Tipi Split Klimalar
Hitachi Klima üstün Japon teknolojisi ile evlerinizde konfor ve ekonomik iklimlendirmeyi bir arada sunuyor. Üstelik her yeni alınan duvar tipi klimaya ücretsiz montaj ve 5 metreye kadar ücretsiz bakır tesisatını da hediye ediyor. Firmamız Hitachi Klima yetkili satıcısı ve yetkili servisidir. Bizden aldığınız tüm ürünlerde montaj, servis ve bakım hizmetlerini firmamız bünyesinde bulunan profesyonel teknik ekibimiz tarafından gerçekleştirilir. 1984 yılından bugüne bir klima sektörünün her alanında faaliyet göstermekte ve yurt dışında olan tüm gelişmeleri yakından takip ederek ivedilikle ülkemizde hayata geçirmekteyiz.
Hitachi İnverter Split Klimalar
Klasik klimalarda kompresör tarafından üretilen iklimlendirme kapasitesi sabittir. Oda istenilen sıcaklık seviyesine gelene kadar kompresör çalışır ve sonrasında stop eder. Klima içerisindeki termostat sensörleri ısı belirli bir seviyeyi aştığı zaman elektronik devre yardımıyla kontrol eder ve kompresöre start komutu verir. Tekrar aynı seviyeye ulaşana kadar kompresör çalışmaya devam eder ve bu şekilde kompresör start – stop döngüsüne girer. Elektrik motorlarında ise ilk kalkış anında aşırı enerji tüketimi gerçekleşmektedir.
Hitachi AC İnverter Klimalarda ise kompresörün kapasitesi değişkendir. Oda ısısı her an kontrol edilerek kompresöre yavaşlama veya hızlanma talimatı gönderilir. Bu sayede hem odanın ihtiyacı kadar iklimlendirme sağlanarak enerji tasarrufu yapılırken aynı zamanda motorun dur-kalk miktarı minimum düzeye düşürülmüş olur. Bu sayede %30’a varan seviyelerde enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Hitachi Duvar tipi klima modellerinde klasik tipli on/off klima bulunmaz. 09-12 bin btu klimalar standart inverter 18-22bin btu klimalar ise süper inverter olarak üretilmekte ve satışa sunulmaktadır.